MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ MEDIACJI
MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ MEDIACJI
W dniu wczorajszym z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji Aneta Gibek – Wiśniewska, Prezes Centrum Mediacyjnego przy Izbie Adwokackiej w Opolu, przy współpracy z Sądem Okręgowym w Opolu, miała przyjemność poprowadzić prelekcję dla licealistów i zaprezentować symulację przedstawiającą trudną relację dwóch sióstr. Podczas symulacji konfliktu między dwoma siostrami, licealiści mogli zobaczyć, jak łatwo drobne nieporozumienia i „rozmowy za plecami” mogą doprowadzić do eskalacji napięć. Mediacje to nie tylko metoda rozwiązywania konfliktów, ale również sposób na budowanie lepszych relacji międzyludzkich.
Przy okazji życzymy wszystkim Mediatorom niesłabnącego zaangażowania w działaniu na rzecz dialogu i budowania porozumienia.
Biuro ORA Opole




