Komunikat w sprawie konferencji Europa Cyfrowa
W dniach 6-7 kwietnia 2016r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego odbyła się konferencja pod tytułem „2 Forum Prawa Mediów Elektronicznych Europa Cyfrowa”.
Wśród prelegentów wystąpili wybitni specjaliści w dziedzinie prawa mediów elektronicznych m.in. prof. dr hab. Jacek Gołaczyński, prof. dr hab. Dariusz Szostek, prof. dr hab. Andrzej Marciniak, prof. US dr hab. Kinga Flaga Gieruszyńska.
Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele środowiska prawniczego Opolszczyzny, w tym również Samorządu Adwokackiego.
Tematyka konferencji obejmowała w szczególności zagadnienia związane z wejściem w życie rozporządzenia eIDAS, co spowoduje znaczące zmiany w dziedzinie prawa cywilnego i administracyjnego.
Warto zauważyć, że część zmian zacznie obowiązywać już w od 1 lipca 2016r.
Wszystkich zainteresowanych przedmiotową tematyką odsyłam do portalu http://www.wykladnia.pl
Wicedziekan ORA Opole
Adw. Marian A. Jagielski
