II Ogólnopolskie Forum Aplikantów Adwokackich
W dniach 25-27 października 2024 r. w Poznaniu odbyło się II Ogólnopolskie Forum Aplikantów Adwokackich zorganizowane przez Komisję Aplikacji Adwokackiej NRA.
W Forum wzięło udział 52 aplikantów – przedstawicieli wszystkich 24 izb adwokackich. Opolską Izbę Adwokacką reprezentowała apl. adw. Joanna Duraj.
Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Prezes NRA, adw. Przemysław Rosati oraz Przewodniczący Komisji Aplikacji Adwokackiej NRA adw. Marcin Derlacz.
Podczas wydarzenia aplikanci podzieleni na cztery grupy robocze moderowane przez przedstawicieli Komisji w osobach adw. Olgi Tymczyny, adw. Marii Kozłowskiej, adw. Marcina Zięby oraz adw. Huberta Habera dyskutowali o przebiegu aplikacji w swoich izbach.
Wartością dodaną wydarzenia była możliwość omówienia w ogólnopolskim gronie aplikantów problemowych zagadnień i wspólnego wypracowania rozwiązań, podzielenie się wzajemnymi doświadczeniami oraz dobrymi praktykami ze swoich izb.
Drugi dzień Forum zaowocował wypracowaniem przez aplikantów projektu treści zmiany Regulaminu Odbywania Aplikacji Adwokackiej dotyczącej utworzenia Ogólnopolskiego Samorządu Aplikantów Adwokackich – w którego skład będą wchodzić przewodniczący samorządu aplikantów wszystkich 24 izb.
Najistotniejsze kwestie i wnioski wypracowane w ramach prac warsztatowych przedstawione zostały na spotkaniu z Prezesem NRA adw. Przemysławem Rosatim oraz Przewodniczącym Komisji Aplikacji Adwokackiej NRA adw. Marcinem Derlaczem.
Z wyrazami szacunku,
apl. adw. Joanna Duraj



