Pol'and'Rock 2019

Dodano: Kategorie: ,

 

W dniach 1-3 sierpnia 2019 r. w Kostrzynie nad Odrą odbył się 25 Pol’and’Rock Festival. Wydarzeniu towarzyszyły liczne wykłady i warsztaty w ramach Akademii Sztuk Przepięknych, prowadzone m.in. przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia i wiele innych organizacji pozarządowych.

Adwokatura Polska przez cały czas trwania festiwalu również miała swoje stacjonarne stanowisko.

1 sierpnia Okręgową Radę Adwokacką w Opolu miał zaszczyt reprezentować adw. Jacek Różycki. Jako członkowie Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy Pan mecenas wraz z dwojgiem śląskich adwokatów – Natalią Klimą-Piotrowską i Bartłomiejem Piotrowskim – opowiedział tam wówczas o doniosłej, konstytucyjnej roli obrońcy w procesach karnych. Następnie – w sędziowskim namiocie Iustitii – wziął udział w symulacji rozprawy karnej jako adwokat oskarżonych w takim procesie białostoczan (było to nawiązanie do ostatnich wydarzeń związanych z „Marszem Równości” w tym mieście). Oba wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności, a ustrojowa rola adwokata w polskiej procedurze karnej zyskała na zrozumieniu.

Trzeba zauważyć, że to właśnie w takich miejscach wykuwamy zaufanie społeczne – poprzez pokazanie, na czym w rzeczywistości polegają zawody prawnicze i dlaczego nasza służba jest tak bardzo istotna dla każdej obywatelki i każdego obywatela Rzeczypospolitej.

 

Zastępca Sekretarza ORA w Opolu
adw. Jacek Różycki